Domů Sharp MZ-800 Projekty Scavenger Náš byt Fotografie Kniha návštěv Obchod SCAV

Nahoru
Scavenger
Aku-meter
Tektronix
Res view
Power time
Screen copy
Negativ
Hexedit
Mixer

Moje projekty - vše co mě baví, elektronika, programování.

Z těch největších projektů které jsem kdy tvořil je Scavenger. Vznikl v 70tych letech a  já jsem na něm začal pracovat v roce 1993.  Zabývá se výpočetními systémy pro zpracování náhodných čísel - tedy řeknu-li to jinak tak výpočtem předpokladu budoucích vylosovaných čísel v loteriích a sázkových hrách. Více na Scavenger.

Dalším větším projektem, který jsem tvořil je Aku-meter. Vývoj a výroba netrvala tak dlouho jako u projektu Scavenger, ale zato práce na tomto měřiči mě velice bavila. Jedná se o tester větších (leteckých) akumulátorů. Tester byl vyvíjen pro firmu Autobaterie Zlin. Více na Aku-meter.

Program Tektronix jsem vytvořil na zakázku pro firmu BKE. Slouží ke snímání obrázku z obrazovky osciloskopu Tektronix TDS 210 přes sériové rozhraní RS-232.

 

ResView jsem také tvořil na zakázku pro firmu BKE. Program slouží pro tisk a převod RES protokolu do TXT z testru FastAuto FA-350ATE. Tester slouží jako elektronická zátěž pro testování stejnosměrných zdrojů napětí.

 

Tento prográmek používám každý den. Je to zápisník mých hodin strávených u počítače, no a věřte, není jich málo. Jestliže Vás zaujal stáhnete   si ho zde.

 

Screen copy patří také k programům, které na mých počítacích běží neustále. Narozdíl od zapisování času snímá a zapisuje celou obrazovku. Takže mám přehled, co se na počítači děje i v mé nepřítomnosti.

 

Prográmek negativ jsem si naprogramoval z mé vlastní potřeby. Při ofocování a scannování negativů a fotek jsem potřeboval prográmek, který by velice rychle uměl výslednou fotografii oříznout, otočit, invertovat barvy a převést do odstínů šedi a to jen jedním klikem a pohybem myši.

 

HexEdit jsem si naprogramoval také z potřeby. Už podle názvu lze poznat, že program umí editovat hexakód jakéhokoliv souboru, i spustitelných EXE či COM. Slouží spíše jako pomůcka programátora.

 

Kdysi mě vadilo, že posuvníky na nastavení úrovně zvuku zůstávají i po rastartu ve stejné pozici, a tak jsem si naprogramoval Mixer. Tento program nastaví  všechny posuvníky na 50%. No, dnes už mi to je jedno :-)

 

 

 

Domů | Sharp MZ-800 | Projekty | Scavenger | Náš byt | Fotografie | Kniha návštěv | Obchod SCAV | Vyhledání na těchto stránkách | Mapa stránek

 

Tyto stránky byli naposledy aktualizovány dne 08. 02. 2014      Copyright © 05/2006 - Brázda Pavel - Scav - webmaster(c)scav.cz

 

 

Google